Skip to main content

Hip Hop

Taniec Hip Hop należy do ulicznych stylów tańca (street dance) i może obejmować szeroki zakres ruchów pochodzących z różnych stylów. Hip Hop stwarza okazję tańczącym do niebywałej ekspresji, a także własnej inwencji i pomysłowości.

Każde dziecko lubi ruch, a jego brak może być naprawdę przykry w skutkach. Warto więc od najmłodszych lat przygotować pociechę do aktywności fizycznej. W jaki sposób zrobić to najefektywniej? Na przykład poprzez taniec, który zapewnia nie tylko doskonałą zabawę, ale również bardzo aktywny sposób spędzania czasu.

Taniec, to oprócz zabawy, sposób na poprawę sprawności fizycznej, wytrzymałości, gibkości czy koordynacji ruchowej. To jak bardzo ważne są zajęcia ruchowe dla dzieci wiedzą chyba wszyscy rodzice, a kiedy taki trening przynosi efekty, dziecko lepiej się czuje, jest zdrowsze, silniejsze i przede wszystkim odporniejsze. Nauka rytmiki w tak młodym wieku nie tylko pozwoli na rozwijanie zainteresowania tańcem ,ale również pozwoli dziecku poczuć się pewniej, łatwiej wyrażać siebie i nauczy wrażliwości, której uczy muzyka połączona z tańcem.

Dla nieśmiałych dzieci może okazać się szansą na odkrycie własnego talentu i pasji, zaimponowanie rówieśnikom i podniesienie samooceny.
Dzieciom, które rozpiera energia, daje szansę na spożytkowanie jej nadmiaru w tańcu.