12 zajęć – Gimnastyka artystyczna

159,00 

Karnet dotyczy 8 zajęć Gimnastyki artystycznej i 4 zajęć dowolnych.
Karnet  jest ważny przez 30 dni od daty pierwszych zajęć.

Karta Partnerska

Deklaracja *
Kategoria:

Gimnastyka artystyczna! (50 min.)
Gimnastyka Artystyczna to jedna z najtrudniejszych technicznie, a jednocześnie najpiękniejszych dyscyplin sportowych. Jako jedna z niewielu jest uprawiana tylko i wyłącznie przez kobiety,
a właściwie dziewczęta.
Zajęcia gimnastyki artystycznej w formie rekreacyjnej są doskonałą formą ruchu dla dziewcząt w każdym wieku. Uczestniczki zajęć już od 4 roku życia wyrabiają nawyk potrzeby ruchu oraz kształtują piękną sylwetkę.
Głównym celem gimnastyki artystycznej jest harmonijny rozwój sprawności ogólnej dziecka. To rozwijanie naturalnych czynności ruchowych, sprawności fizycznej, zwiększenie obszerności ruchów w stawach i gibkości kręgosłupa, wzmocnienie organizmu, kształtowanie koordynacji ruchowej i przestrzennej, rozwijanie estetycznej harmonii ruchów , twórczej aktywności, wyrażanie się za pomocą tańca i ćwiczeń, wyrażanie emocji i odczuć za pomocą ruchu ciała.
Dziewczęta uczą się na treningach nie tylko elementów gimnastycznych – ale przede wszystkim prawidłowej postawy ciała, gracji w poruszaniu się i koordynacji ruchowej. Wszechstronne ćwiczenia gimnastyczne pomagają gimnastyczkom kształtować i utrzymać zgrabną – kobiecą sylwetkę.
Dodatkowo gimnastyka rozwija wiele pozytywnych cech charakteru takich jak systematyczność, stanowczość, odporność psychiczna, umiejętność koncentracji i podzielności uwagi.

Gimnastyka Artystyczna – to ćwiczenia bez przyboru i z przyborami (skakanka, obręcz, piłka, maczugi i wstążka), to ćwiczenia indywidualne i zespołowe.