Skip to main content

BALET

Taniec klasyczny w formie zajęć poza lekcyjnych jest czymś zupełnie innym, niż regularna szkoła baletowa – balet dla dzieci to doskonała nauka przez zabawę, która pomaga najmłodszym spożytkować energię w konstruktywny sposób w gronie rówieśników. Zajęcia prowadzone są w luźnej atmosferze, nie ma mowy o krzyczeniu, tłamszeniu czy zniszczonych stopach. Balet w Kids Studio to przede wszystkim BUDOWANIE W DZIECKU PASJI, a nie traumy.

Co balet może dać Twojemu dziecku?

  • wykształca nawyk spędzania czasu wolnego w aktywny sposób i czerpania z tego przyjemności, a wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie…
  •  koryguje, a nawet niweluje płaskostopie. Balet jak żadna inna forma aktywności skupia się na stopach, ich mobilności i sile (możesz mieć pewność, że nawet jedna godzina dziennie nie zniszczy stóp dziecka)
  • oswaja z publicznymi wystąpieniami. Na zajęciach dzieci często prezentują umiejętności przed grupą.
  • uczy dziecko, że ma prawo popełniać błędy w procesie nauki, a instruktor, to osoba, która ocenia po to, żeby pomóc, a nie skreślić.
  • kształci umiejętność skupienia. Mówi się, że balet w teorii jest bardzo prosty, a w praktyce bardzo trudny. Dziecko uczy się obserwować samo siebie, kontrolować swoje ciało i udoskonalać to, co robi.

Strój na pierwsze zajęcia

Baletki z początku nie są potrzebne, wystarczą podkoszulek oraz legginsy i skarpetki lub grubsze rajstopy.

Na zajęcia zapraszamy dzieci już od 4 roku życia.